Nepodceňujte revize plynu

revize plynu kroměřížRevize a kontroly plynových zařízení se týkají skoro všech. Vyžaduje je po vás zákon nebo je vyžaduje třeba pojišťovna kvůli pojištění domu. A když ani ta ne, tak jde přece o vaše vlastní zdraví a holý život.

Revize plynu KroměřížJak často dělat kontroly a revize?

Revize plynových zařízení se musí provádět pravidelně 1x za 3 roky. Při uvedení nového zařízení do provozu se musí provést výchozí revize.

Kontrola plynových zařízení se musí provádět 1x ročně.

Rozdíl mezi kontrolou a revizí?

Revize plynu KroměřížCo jsou plynová zařízení?

Nebudu Vám citovat zákony a uvedu vám příklady:

  • plynový kotel nebo kotelna
  • plynový sporák
  • plynovody, potrubí s technickými plyny
  • pece na plynná paliva
  • vše co má něco společného s výrobou, úpravou, skladováním, přepravováním nebo spotřebou plynu

Revize plynu Kroměříž

Musím mít revize plynu?

Pokud jste firma, podnikatel, majitel bytového domu, bytové družstvo, škola nebo jiná instituce, máte revize plynu povinné ze zákona. Jednou za rok musíte provést kontrolu plynových zařízení a jedenkrát za tři roky jejich revizi.

Pokud bydlíte v rodinném domě nebo bytě, zákon vám revize plynu neukládá. Kvůli pojišťovně a hlavně vlastní bezpečnosti a zdraví vám ale vřele doporučuji revize plynu provést jednou za 3 roky také.

Je to malá investice, která se vyplatí. Revize plynu v bytě stojí od 150 Kč, revize plynu standardního rodinného domu od 1250 Kč.

Revize plynu KroměřížPomůžu vám

Nejsem frajer, který vám jen řekne, co vše máte špatně. Společně vaše problémy i vyřešíme. Mám mnohaletou praxi a provádím také montáže plynových zařízení a spotřebičů.

Mojí výchozí základnou je okres Kroměříž a vyrážím do celého Zlínského, Olomouckého a Jihomoravského kraje.